صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / نحوه اتصال اسپیکر بلوتوث به تلویزیون

نحوه اتصال اسپیکر بلوتوث به تلویزیون

مقاله آموزشی نحوه اتصال اسپیکر بلوتوث به تلویزیون

نحوه اتصال اسپیکر بلوتوث به تلویزیون

راه های زیادی برای پخش موسیقی در تلویزیون وجود دارد. یکی از رایج ترین راه ها استفاده از اسپیکر بلوتوث است. اگر اسپیکر بلوتوث دارید، می‌توانید اسپیکر را به تلویزیون خود وصل کنید تا از اسپیکر خود نهایت استفاده را ببرید. این پست وبلاگ نحوه اتصال یک اسپیکر بلوتوث به تلویزیون را بدون هیچ سیم خارجی توضیح می دهد.

مرحله 1: بلوتوث را در تلفن خود فعال کنید

قبل از اتصال آن به تلویزیون، باید بلوتوث را روی گوشی یا تبلت خود فعال کنید. در صورتی که نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، برای دستورالعمل های دقیق، دفترچه راهنمای کاربری دستگاه خود را بررسی کنید. بهتر است قبل از ادامه، مطمئن شوید که بلوتوث در پخش کننده شما فعال است.

اگر در حال اتصال یک دستگاه iOS هستید، تنظیمات را باز کنید و روی بلوتوث ضربه بزنید. برای دستگاه‌های AndroidTM، به تنظیمات بروید و بلوتوث را در قسمت Wireless & Networks> More جستجو کنید. برخی از ویجت ها دارای چندین سطح از منوها هستند که می توانید گزینه های مختلفی را انتخاب کنید. به بررسی ادامه دهید تا زمانی که پیدا کنید چه چیزی بلوتوث را روشن می کند.

مرحله 2: حالت جفت شدن را در دستگاه خود فعال کنید

همه دستگاه‌ها دارای کنترل از راه دور و در برخی موارد ریموت‌های اضافی هستند. اگر با دستگاه شما جفت شده باشند، می توان از این ریموت ها به عنوان ریموت مادون قرمز (IR) یا بلوتوث استفاده کرد. جفت شدن به شما امکان می دهد از دستگاه تلفن همراه خود به عنوان یک کنترل از راه دور برای دستگاه خود استفاده کنید.

برای جفت کردن کنترل از راه دور IR یا بلوتوث در اکثر دستگاه‌ها، این مراحل را دنبال کنید:

دکمه هوم را روی کنترل از راه دور فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که نور کوچکی در بالای آن چشمک بزند. چراغ چشمک زن نشان می دهد که حالت جفت شدن فعال است. اگر بعد از 10 ثانیه هیچ چراغی مشاهده نکردید، مرحله 1 را تکرار کنید تا در حالت جفت شدن فعال شود.
در دستگاه تلفن همراه خود، تنظیمات را باز کرده و بلوتوث را انتخاب کنید. اگر قبلاً روشن نشده است آن را روشن کنید. در دستگاه‌های اندرویدی، مطمئن شوید که نمایش اعلان‌ها علامت زده شده باشد تا زمانی که بین گوشی شما و دستگاه دیگری مانند پخش‌کننده یا استیک اتصال برقرار شده است، تلفن شما نمایش داده شود. بسته به نسخه اندرویدی که استفاده می‌کنید، ممکن است لازم باشد حالت جفت‌سازی را در تنظیمات > بلوتوث > حالت جفت‌سازی فعال کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه جایگذاری سیم اسپیکر زیر فرش

مرحله 3: دستگاه های موجود را جستجو کنید

در صفحه اصلی دستگاه، وارد تنظیمات > شبکه شوید و مطمئن شوید که به Wi-Fi متصل است. به عقب برگردید و در زیر لیست شبکه های موجود، دستگاه های موجود را جستجو کنید. اگر ظاهر شد، می‌توانید مرحله 4 را ادامه دهید. در غیر این صورت، دستگاه خود را خاموش کنید و بعداً دوباره امتحان کنید.

اتصال بلندگو به تلویزیون

مرحله 4: انتخاب کنید به کدام دستگاه متصل شود

دستگاه خود را راه اندازی کنید و سپس Settings، سپس System، سپس Network یا Network Settings را انتخاب کنید. Wireless Network Connection یا Wi-Fi Direct را انتخاب کنید. اگر Wireless Network Connection را انتخاب کردید، مرحله 5 را دنبال کنید. اگر Direct Wi-Fi را انتخاب کردید، به مرحله 6 بروید.

مرحله 5: کد را از تلویزیون وارد کنید

اگر پخش کننده استریم دارید، 0000 را به عنوان کد جفت شدن خود وارد کنید. معمولاً روی صفحه تلویزیون شما یافت می شود و همچنین می توانید آن را در کتابچه راهنمای دستگاه پیدا کنید. برای رایانه‌های شخصی مک و ویندوز، کد جفت‌سازی شما باید در منوی تنظیمات رایانه شما ذخیره شود.

اگر از Mac OS X یا Control Panel استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد از شما می‌خواهد که به گزینه‌های System Preferences بروید. به دنبال دستگاه های بلوتوث یا موارد مشابه بگردید و در صورت موجود بودن آن را انتخاب کنید.

محصول مرتبط: اسپیکر حرفه ای AL-225 مکسیدر

مرحله 6: اتصال را تنظیم کنید

ابتدا باید دستگاه بلوتوث خود را به متصل کنید. بسته به نوع دستگاه شما و مدل تلویزیون آن متفاوت است. برای دستورالعمل‌های جفت‌سازی خاص، به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید. با این حال، در اینجا برخی از مراحل اساسی به طور کلی وجود دارند. اگر نمی‌دانید چگونه دستگاه بلوتوث خود را با تلویزیون خود جفت کنید، برای دستورالعمل‌های جفت‌سازی خاص به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید.

برای اتصال اسپیکر بلوتوث به تلویزیون چند مرحله اساسی وجود دارد:

هر دو دستگاه (تلویزیون و اسپیکر) را روشن کنید. در کنترل از راه دور خود، صفحه اصلی > تنظیمات و راهنما > تنظیمات سیستم > ورودی و خروجی > صوتی بلوتوث را فشار دهید.

هنگامی که نمایشگر تلویزیون از شما خواسته شد، جفت کردن دستگاه را انتخاب کنید.

اسپیکر شما باید در عرض چند ثانیه جفت شود. اکنون می توانید از هر برنامه سازگاری که از خروجی صدا از طریق HDMI ARC یا صدای نوری (مانند Netflix) پشتیبانی می کند برای ارسال صدا از آن برنامه از طریق سیستم اسپیکر خود استفاده کنید.

نتیجه
شما در حال جفت کردن یک دستگاه با دستگاه خود از طریق بلوتوث هستید:

انگشت خود را از صفحه اصلی به پایین بکشید و روی تنظیمات ضربه بزنید.
روی System ضربه بزنید.
در بخش Remote & Devices، روی Remote Control ضربه بزنید، سپس روی Pair New Device یا New Connection در بخش Bluetooth Setup ضربه بزنید.
اگر نام دستگاه یا سازنده خود را نمی‌بینید و سپس مجموعه‌ای از اعداد را در قسمت «دستگاه‌های جفت‌شده» نمی‌بینید، روی «جستجوی دستگاه» ضربه بزنید.
دستگاه خود را از میان موارد ذکر شده انتخاب کنید و هر دستورالعمل روی صفحه را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *