صفحه اصلی / مقالات / چگونه صدای زمزمه ساب ووفر را از بین ببریم

چگونه صدای زمزمه ساب ووفر را از بین ببریم

چگونه صدای زمزمه ساب ووفر خود را متوقف کنیم

وقتی ساب ووفر، ارائه باس سنگین و قوی را متوقف می کند و بیشتر شبیه زمزه صدای سگ می شود، این امر باعث مشکل در ارائه صدای با کیفیت می شود. برای اطمینان از اینکه صدای دلخواهتان را دریافت می‌کنید، راهنمای ساده‌ای تهیه کرده‌ایم که می‌تواند به شما در تعیین مشکل و نحوه رفع آن کمک کند. در بسیاری از موارد، اما نه همه، ممکن است به این معنی باشد که ساب ووفر فقط خراب است و در “حلقه های هوم” گیر کرده است، اما بیایید کار را ادامه دهیم.

1. علت زمزمه چیست؟

خبر خوب اول: احتمالاً یک حلقه هوم است و دلیل آن ساب ووفر معیوب و خراب نیست. حلقه های هوم و سایر عوامل خارجی اغلب به راحتی قابل تعمیر هستند.

سه دلیل ممکن برای زمزمه کردن ساب ووفر وجود دارد – و یک نکته مهم این است که چگونه ساب ووفر شما زمزمه می کند: آیا وقتی صدا بسیار آرام است و حتی با افزایش صدا این زمزمه بلندتر نمی شود؟ آیا این زمزمه به وضوح قابل شنیدن است و به میزان صدا بستگی دارد؟ آیا به وضوح قابل شنیدن است، اما مستقل از صدا؟ برای هر یک از این سه نوع تداخل توضیحی وجود دارد.

فقط در مورد اول احتمالاً  دلیل خود ساب ووفر می تواند باشد. ممکن است منبع تغذیه آنطور که باید کار نمی کند.
در حالت دوم، ممکن است اختلالی در شبکه وجود داشته باشد یا کابل ساب ووفر در موقعیت نامطلوب قرار گرفته باشد یا کابل اصلی، منبع زمزمه باشد. این به دلیل سیگنال‌های تداخل الکترومغناطیسی است که بر ساب ووفر تأثیر می‌گذارد و بسته به قدرت یا حجم صدا به میزان کم یا زیاد رخ می‌دهد.
در مورد سوم، مشکل به احتمال زیاد یک حلقه زمزمه است که توسط مقاومت ها از پریز برق به دستگاه منبع به ساب ووفر ایجاد می شود و باعث ایجاد صدای بلند در انتها می شود.

چگونه متوجه شوم که چه چیزی باعث زمزمه می شود؟

هنگامی که ساب ووفر زمزمه می کند، چند آزمایش وجود دارد که می توانید انجام دهید. مورد اول، زمزمه بسیار کم، که کار زیادی نمی توان برایش انجام داد. با این حال، همیشه می توانید با تیم خدمات مشتریان تماس بگیرید و درخواست جایگزینی کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه جلوگیری از تداخل بلندگو

می توانید با تنظیم صدا سعی کنید زمزمه را به حداقل برسانید. با این حال، تنها راه برای اطمینان از این است که ابتدا کابل سینک را از ورودی ساب ووفر بیرون بکشید. اگر ساب ووفر بعد از این مرحله زمزمه کردنش متوقف شد، می توانید مطمئن باشید که یک حلقه زمزمه مقصر است.

اگر صدای زمزمه همچنان وجود داشته باشد، حلقه زمزمه را می توان حذف کرد و احتمالاً مشکل از تداخل شبکه یا کابل های محافظ ناکافی است.

نتیجه گیری: وقتی ساب ووفر شما زمزمه می کند چه باید کرد

اول از همه، دقیقاً تست کنید که آیا زمزمه در ساب ووفر به میزان صدا بستگی دارد و اینکه آیا به طور کلی بی صدا است یا بلند. این علل را محدود می کند.
اگر خود ساب ووفر نباشد، جستجو برای ردپاها آغاز می شود: سوکت ها را عوض کنید، کابل ها را عوض کنید، دستگاه های دیگر را از منبع تغذیه جدا کنید. در یک نقطه، شما منبع تداخل را پیدا خواهید کرد.
بسته به علت، می تواند به تعویض کابل، اتصال جریان غلاف یا فیلتر گالوانیکی یا تماس با پشتیبانی فنی کمک کند.

بیشتر بخوانید: دنیای صدای دالبی چگونه است

2 دیدگاه برای چگونه صدای زمزمه ساب ووفر را از بین ببریم ثبت شده است

  1. سلام خیلی ممنون از مقاله عالیتون خیلی به دردم خورد در مورد تیوتر هم همینطوری عمل کنم صدای وزوزش درست میشه
    تشکر از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *