صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / نحوه تست آمپلی فایر بدون بلندگو

نحوه تست آمپلی فایر بدون بلندگو

مقاله نحوه تست آمپلی فایر بدون بلندگو

نکات مفید نحوه تست آمپلی فایر بدون بلندگو

تعجب می کنید که چگونه یک آمپلی فایر را بدون بلندگو تست کنید، به خصوص که یک آمپلی فایر سیستم صوتی است. موسیقی تپنده ای که با صدای کامل در ماشین پخش می شود را می توان تا کیلومترها دورتر شنید. این هدف برای یک تقویت کننده سیستم صوتی خوب است.

اما برای داشتن یک آمپ سیستم صوتی با کیفیت، باید یک سیستم صوتی با کیفیت برای تقویت داشته باشید. یک آمپلی فایر عالی می تواند یک سیستم صوتی خوب را عالی کند. این مقاله به شما در فرآیند تست یک آمپلی فایر بدون بلندگو کمک می کند.

تست آمپلی فایر بدون بلندگو چیست؟

تست آمپلی فایر بدون بلندگو مانند تست موتور ماشین بدون ماشین است. هدف از تست آمپلی فایر بدون بلندگو، آزمایش مدارهای تقویت کننده بدون بلندگوهای متصل به آنها است.

تست تقویت کننده بدون بلندگو به عنوان تست “حلقه باز” نامیده می شود. به طور معمول، تست آمپلی فایر بدون بلندگو در شرایطی استفاده می‌شود که از آمپلی‌فایر برای راه‌اندازی ساب ووفر یا سیستم صدای فراگیر استفاده می‌شود، یا زمانی که یک آمپلی‌فایر باید بتواند چندین نوع بلندگوی مختلف را هدایت کند، و زمان کافی برای اتصال و تست هر نوع بلندگو وجود نداشته باشد.

در حالی که تست آمپلی فایر بدون بلندگو روشی عالی برای آزمایش پارامترهایی است که می توانیم اندازه گیری کنیم، اما به ما اجازه نمی دهد ببینیم که تقویت کننده چگونه با بار بلندگوها تعامل خواهد داشت.

نحوه تست آمپلی فایر بدون بلندگو

آزمایش یک تقویت کننده یکپارچه بدون بلندگو می تواند دشوار اما ممکن باشد. از آنجایی که هیچ صدایی از آمپر باطری خارج نمی شود، نمی توانید متوجه شوید که آمپر کار می کند یا خیر.

می خواهید تقویت کننده را با ولتاژ متر تست کنید بله شما باید از یک ولت متر استفاده کنید که در آن می توانید یک منبع ولتاژ ثابت وصل کنید و از ولت متر برای اندازه گیری ولتاژ DC در پایانه های بلندگو برای هر کانال استفاده کنید. اگر منبع ولتاژ ندارید، می توانید از یک بلندگوی قدیمی یا یک بلندگوی بدون سیم پیچ صدا استفاده کنید. بلندگوی بدون سیم پیچ صدا مزاحم خواندن DC شما نمی شود.

بهترین و ساده ترین راه دیگر استفاده از هدفون یا هندزفری است. شما نیازی به تنظیم بلندگوی فانتزی ندارید و با این هدفون می توانید ایده خوبی از صداهای مختلف آمپ داشته باشید و وضوح آن را بشنوید.

مدار پر قدرت آمپلی فایر

آمپلی فایر چگونه کار می کند؟

آمپلی فایر وسیله ای الکتریکی است که سیگنال دریافتی را می گیرد و آن را قوی تر می کند. هنگامی که از میکروفون برای تقویت صدای خود استفاده می کنید، ولتاژی ایجاد می کنید که به طور مستقیم با امواج صوتی که به دیافراگم میکروفون برخورد می کند، متناسب است.

تقویت کننده این ولتاژ را می گیرد و آن را ضرب می کند. ولتاژ انتهای تقویت کننده متناسب با ولتاژ ابتدای تقویت کننده است. بنابراین اگر میکروفونی دارید که صداهای 40 دسی بل را حس می کند و این اطلاعات را به تقویت کننده ای که خروجی 60 دسی بل تولید می کند، تغذیه می کند، آمپلی فایر صدایی 40 دسی بل تولید می کند و آن را به صدای 60 دسی بل افزایش می دهد.

اگر میخواهید بدانید دسی بل پیست و چگونه محاسبه میشود این مقاله را مطالعه بفرمایید.

چگونه آمپر را با مولتی متر تست کنیم؟

از مولتی متر می توان برای آزمایش موارد مختلف از جمله مدارهای الکتریکی و باتری ها استفاده کرد. قبل از استفاده از آن برای آزمایش مدار الکتریکی، دستورالعمل های مربوط به آن مولتی متر خاص را بررسی کنید. با این حال، اکثر مولتی مترها معمولاً به روشی مشابه استفاده می شوند:

مولتی متر را به مدار الکتریکی وصل کنید. هر پوششی را که مولتی متر را به مسیر هدایت می کند، از سیم جدا کنید. برای این کار به پیچ گوشتی نیاز دارید.
برای تست مدار برای مولتی متر باید سوئیچ را روشن کنید.
برای مشاهده نتیجه، متر را بررسی کنید.
مولتی مترهای مختلف از زبان های دیگر برای توصیف نتایج خود استفاده می کنند. برخی به شما اطلاع می دهند که آیا مدار برق می فرستد یا خیر، اگر مولتی متر بگوید که مدار در حال ارسال برق است، پس مدار به درستی کار می کند.

نتیجه:
امیدوارم از مقاله ما در مورد نحوه تست آمپلی فایر بدون بلندگو لذت برده باشید. آمپلی فایرها چیزهای سختی برای آزمایش نیستند. آنها را می توان بدون بلندگو تست کرد. این یک روش ساده است که می تواند با هر تقویت کننده ای استفاده شود. فرآیند توضیح داده شده در اینجا روش استانداردی است که برای همه تقویت کننده ها استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: اسپیکرهای پرتابل پرقدرت برای مهمانی

سوالات متداول

چگونه می توانم صدای آمپر خود را تست کنم؟
چند راه برای تست صدای آمپر وجود دارد. می توانید از کمکی برای پخش استفاده کنید یک فایل صوتی را با پخش کننده پخش کنید پیشنهاد می کنم از موبایل خود برای ضبط و پخش فایل صوتی استفاده کنید.

از کجا بفهمم آمپرم خراب است؟
می توانید با جدا کردن اسپیکر، تنظیم آمپر روی نیمی از ولوم و سپس لمس ترانزیستورهای پاور آمپر با انگشتان خود، آن را آزمایش کنید. اگر آمپر همچنان کار می کند، مشکل مدار یا مرحله برق است. اگر آمپر از کار بیفتد، قطعی در سیم کشی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *