صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / 5 فاکتور مهم قبل از خرید اسپیکر

5 فاکتور مهم قبل از خرید اسپیکر

مقاله جامع 5 فاکتور مهم قبل از خرید اسپیکر

ملاحظات مهمی که باید در نظر بگیریم از کیفیت صدا تا بهینه سازی اسپیکر

بلندگوها کیفیت کلی صدای سیستم استریوی شما را تعیین می کنند، بنابراین قطعاً ارزش وقت اضافی برای گوش دادن به چندین مدل مختلف  قبل از تصمیم گیری به خرید اسپیکر را دارد.

با این حال، اسپیکرهای خوب به تنهایی همیشه نتایج مطلوب را تضمین نمی کنند. سایر عناصر مهم عبارتند از نوع بلندگو، فضای گوش دادن، ترجیحات شخصی و سایر ملاحظات استریوی صوتی خانگی، در اینجا نگاهی به پنج عاملی که باید قبل از خرید اسپیکر های استریو در نظر بگیرید آورده شده است.

اسپیکرهای بلوتوثی فانتزی کوچک

فاکتور 1: کیفیت صدا

کیفیت صدا یک قضاوت کاملا شخصی است و هر کس با توجه به سلایق شنیداری خود این قضاوت را انجام می دهد، بنابراین آنچه که برای یک فرد فوق العاده به نظر می رسد ممکن است دیگری را تحت تأثیر قرار ندهد. در هیچ اسپیکری «بهترین» وجود ندارد، و بیش از یک نوع می‌تواند جذابیت یکسانی برای گوش افراد داشته باشد.

هنگام خرید اسپیکر، به چندین مدل همراه با موسیقی که از نزدیک با آنها آشنا هستید گوش دهید. هنگام خرید، موسیقی مورد علاقه خود را روی یک سی دی یا فلش مموری همراه خود بیاورید تا حسی نسبت به اسپیکرهایی که برای شما جذاب هستند را به دست آورید.

گوش دادن به موسیقی زنده نیز معیار خوبی برای ارزیابی است. موسیقی باید به طور طبیعی به گوش شما برسد، کیفیت صدای متعادلی داشته باشد و به راحتی برای مدت طولانی از آن لذت ببرید.

توجه: هیچگاه عجله نکنید گاهی اوقات لازم است قبل از تصمیم گیری نهایی برای انتخاب و خرید اسپیکر چندین بار به صدای یک اسپیکر قدی یا بلوتوثی گوش دهید، و با انواع مختلف آهنگ این کار را انجام دهید.

اسپیکرهای چمدانی قابل حمل

فاکتور 2: انواع اسپیکر

اسپیکرهای متنوعی برای انتخاب از بین برندهای مختلف مثلا تسکو،مکسیدر،جی بی ال،پرووان و سایر برندها وجود دارد. اگرچه تعداد گزینه‌ها ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، ولی محدود کردن نوع اسپیکر مورد نظر به پیشبرد روند انتخاب کمک می‌کند.

نمونه هایی از انواع اسپیکرها عبارتند از: اسپیکر قدی، چمدانی، بلوتوثی، ساب ووفری، ساندبار، قابل حمل و غیره…. برخی از آنها اسپیکرهایی هستند که می توان آنها را کنار یک دیوار گذاشت و به برق متصل کرد، در حالی که انواع داخلی یا سقفی ممکن است نیاز به نصب و/یا نیاز وسایل خاصی داشته باشند. اسپیکرها می توانند سیمی، بی سیم یا هر دو باشند، یا به صورت جفت یا تک، ساده یا چند کاناله برای صدای فراگیر باشند، اولویت و نیاز شخصی باید انتخاب شما را برای خرید اسپیکر تحت تاثیر قرار دهد.

اسپیکرهای قدی و اسپیکرهای جفت معمولاً بهترین صدای کلی را دارند زیرا درایورها و محفظه ها برای عملکرد مطابقت دارند. با این حال، چنین مدل هایی فضای کف را اشغال می کنند، که می تواند برای چیدمان اتاق مورد توجه قرار گیرد.

اسپیکرهای بلوتوثی معمولاً بلندگوهای بسیار کوچکی هستند که وقتی با ساب ووفر ترکیب می‌شوند بهترین عملکرد را دارند و در نتیجه سیستم صوتی بسیار فشرده‌تری ایجاد می‌کنند.

اسپیکرهای درون دیواری معمولاً دارای گریل هایی هستند که می توان آن ها را رنگ کرد تا با دیوارها مطابقت داشته باشد تا جلوه اسپیکری نامرئی (یا نزدیک به آن) ایجاد شود. اسپیکرهای قابل حمل سرگرم کننده و آسان هستند، اغلب دارای اتصال بی سیم و باتری های قابل شارژ هستند، اما در مقایسه با انواع سنتی تر، اغلب صدای قوی ندارند.

فاکتور 3: اتاق ها و آکوستیک

صدای هر نوع اسپیکر در فضاهای مختلف متفاوت می تواند باشد.اسپیکرهای کوچکتر ممکن است برای یک اتاق خواب معمولی بهتر باشند، اما ممکن است زمانی که در یک اتاق بزرگ خانوادگی قرار می گیرند ضعیف یا بی کیفیت به نظر برسند. اسپیکرهای بزرگتر به راحتی می توانند فضاهای کوچک را تحت الشعاع قرار دهند.

ابعاد اتاق، محتویات و اشیائ درون آن نیز بر صدا می توانند تأثیر گذارند. صدا می تواند از دیوارهای کناری، مبلمان بزرگ، و کف بدون فرش و موکت منعکس شوند. در حالی که فرش ها و کوسن ها اغلب صدا را جذب می کنند خوب است که بین هر دو تعادل وجود داشته باشد. سقف‌های طاق‌ دار فضای بازتری ایجاد می‌کنند، در حالی که فضاهای باریک‌ تر باعث ایجاد حس صمیمی‌تر می‌شوند و برای خرید اسپیکر باید در نظر گرفته شوند.

توجه:به طور کلی، اسپیکرهای بزرگتر توانایی بیشتری برای ارائه سطوح دسی بل بالاتر دارند، اما خوب است که برای اطمینان از میزان وات خروجی آنها را بررسی کنید.

اسپیکرهایی برای زیبایی خانه شما

فاکتور 4: تطبیق با اجزای مناسب

برای بهترین نتیجه، اسپیکرها را با تقویت کننده یا گیرنده ای که می تواند مقدار مناسبی برق ارائه دهد، تطبیق دهید. سازندگان معمولاً محدوده ای از توان تقویت کننده لازم برای تغذیه مناسب هر واحد را مشخص می کنند، به عنوان مثال، یک اسپیکر برای عملکرد خوب ممکن است به توان خروجی 30 تا 100 وات نیاز داشته باشد.

اگر تنظیمات صدای فراگیر یا چند کانالی می‌خواهید، به دلایل عملکرد از همان برند اسپیکرها استفاده کنید که صدای فراگیر بهتری را ارائه می دهند ولی اگر وضعیت ترکیبی و هماهنگی صدا باشد، باید تنظیم دقیق تری را انجام دهید.

فاکتور 5: بهینه سازی سیستم

پس از اینکه اسپیکرهای خود را خریدید و به خانه بردید، زمانی را برای اتصال صحیح، نصب و قرار دادن اسپیکرها اختصاص دهید تا بهترین عملکرد ممکن را داشته باشید.

برخی از اسپیکرها در نزدیکی یا روبه‌روی دیوار بهترین صدا را دارند، در حالی که برخی دیگر زمانی که فضای بیشتری به آنها داده می‌شود، بهترین صدا را دارند. تیوترها و درایورهای میان رده زمانی که در سطح گوش قرار می گیرند صدای بهتری دارند.

امیدواریم با توضیحات فوق خرید اسپیکر خوبی را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *